01.07.2025
Toimistotila 2-10 - Keva Toimitilat
Logo

Keva Toimitilat - Tilaa pienille ja isoille ideoille.

Toimistotila 2-10

Yhtiö:

Kiinteistö Oy Kuopion Kirkkokatu 1

Tilatyyppi:Toimistotila
Huoneistoala: 65.5 m2
Ilmoitustyyppi:Vuokrataan
Vapautumispäivä:Heti vapaa

Kiinnostuitko?

Kirsi Soikkeli
+358206142318

[email protected]


Historia tehdään tänään


Kauniin Kallaveden rannalla sijaitseva rakennus tunnetaan osuustukkukaupan talona. Rakennuksessa on kehitetty suomalaista hyvinvointia vuosikymmenien ajan.

Kuopiolaisille tuttu Kirkkokadun kiinteistö tunnetaan nykyisin nimellä Kallaveden Konttuuri. Se on avoin kaikille yrityksille, jotka haluavat tehdä historiaa.

Kallaveden Konttuuri on suunniteltu uuden ajan hyvinvoinnin luojille. Se tarjoaa Kuopion parhaat puitteet kehittää tuotteita ja palveluja, jotka saattavat jonain päivänä levitä Kallaveden rannasta myös maailmalle.

Kiinteistö on peruskorjattu perusteellisesti toimistokäyttöön vuonna 1999. Tämänkin jälkeen rakennuksesta on pidetty huolta nykyajan haasteita vastaavasti.

Virtuaaliesittelyt kohteesta:

  • Pääsisäänkäyntiaula

  • 2.krs neuvottelutila

  • 5.krs yhteistilat

  • Sosiaalitilat ja kuntosali

01.07.2025
Toimistotila 2-10 - Keva Toimitilat

Lisätiedot

Tilatyyppi:Toimistotila
Kiinteistö:

Kiinteistö Oy Kuopion Kirkkokatu 1

Osoite:

Kirkkokatu 1, 70100 Kuopio

Hissi:kyllä
Vuokraan sisältyy:lämmitys
Sijaintikerros: 2/6
Rakennusvuosi: 1950
Pysäköinti: Kallaveden Konttuuri sijaitsee kauniin Kallaveden rannalla, Kirkkokadun alussa. Kontuurille on helppo saapua jalan ja renkain. Pysäköintipaikat löydät aivan Konttuurin vierestä.
Tyyli:Business
Vapautumispäivä:Heti vapaa